Idealny prezent z wakacji – magnesy pamiątkowe na lodówkę

Zalety magnesów pamiątkowych

Wiele osób, które spodziewają się odwiedzin dawno niewidzianych krewnych lub zagranicznych znajomych, nie wie, jaki drobiazg warto im podarować. Ciekawym rozwiązaniem będzie więc kupno magnesu pamiątkowego z wizerunkiem miasta lub lokalnym krajobrazem. Zaletą tych niedużych dodatków jest uniwersalność – można wręczyć je zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, rodzinie lub znajomym obcokrajowcom będąc pewnym, że prezent na pewno się spodoba i zostanie z dumą umieszczony na lodówce obdarowanego.

Kolejną zaletą tych modnych gadżetów jest trwałość – stal szlachetna, która najczęściej stanowi ich główny materiał produkcyjny sprawia, że nawet po upadku z dużej wysokości magnesy na metalowym komponencie nie doznają żadnego uszczerbku i będą cieszyć oczy ich właścicieli przez długie lata. Co prawda istnieją również magnesy pamiątkowe wykonywane z drewna, jednak nie są one tak żywotne i odporne, jak ich stalowe odpowiedniki.

Magnes w formie pamiątki przymocowany do lodówki lub tablicy może nie tylko pełnić funkcję czysto estetyczną, ale również praktyczną – służąc do podtrzymywania listy zakupów, kartek z kalendarza, zdjęć lub miłosnych liścików adresowanych do ukochanej osoby. Jak widać, zalet pamiątkowych magnesów jest naprawdę całkiem sporo.

Warto wspomnieć, że gadżety te właściwie nie zajmują żadnej dodatkowej przestrzeni, nie wymagają wygospodarowania dodatkowego miejsca na półce, czy stoliku w przeciwieństwie do pamiątek w postaci figurek, albumów czy muszelek.

Najpopularniejsze wzory magnesów

Dużą popularnością cieszą magnesy z pięknymi nadmorskimi widokami i nazwą danej miejscowości/miasta, które kształtem przypominają tradycyjne pocztówki. Drugi typowy wzór, który jest bardzo chętnie kupowany to tzw. 2w1 – magnes z funkcją otwieracza do butelek, co jest przydatne zwłaszcza dla fanów mocnych trunków i będzie dla nich trafionym prezentem.

Ile kosztują magnesy pamiątkowe?

Dużym plusem magnesów pamiątkowych jest też niewątpliwie niska cena (w porównaniu z innymi popularnymi pamiątkami) – pojedyncze sztuki kosztują zwykle mniej niż 10 złotych, dzięki czemu można obdarować nimi bliskich bez obaw o nadszarpnięcie domowego budżetu. Gdzie można kupić te niedrogie drobiazgi? Magnesy dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych (często oferują produkty w znacznie niższych cenach niż sklepy tradycyjne). Na rynku istnieje wielu producentów oferujących naprawdę szeroki wybór – część z nich, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, realizuje również ich autorskie, oryginalne pomysły.

Dlaczego warto kolekcjonować magnesy pamiątkowe?

Mnóstwo osób zbiera magnesy z różnych stron świata – przywożąc z każdego odwiedzanego zakątka egzemplarz nawiązujący do danego miejsca i umieszcza na drzwiach lodówki, tworząc w ten sposób barwną magnesową mozaikę. Dzięki temu za każdym razem, gdy przygotowują posiłek w kuchni, spoglądają na swoje „wakacyjne skarby” i przypominają sobie niesamowite chwile z wakacyjnych wojaży.

Podsumowując, prezent w formie magnesu to niedrogie i atrakcyjne rozwiązanie, bez wątpienia przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi wakacyjnych pamiątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *