Dlaczego warto odwiedzić Kraków zimą?

Dawna stolica Polski jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. W samym tylko 2018 roku do Krakowa zawitało przeszło 13,5 miliona gości! Nie oznacza to jednak, że wycieczkę do miasta królów spędzisz w tłoku – wystarczy wiedzieć, kiedy pojechać, aby nie czekać w kolejkach i bez przestojów cieszyć się rozrywką, jaką zapewniają liczne atrakcje w Krakowie. Poznaj powody, dla których warto zawitać do dawnej stolicy zimą!

Z tekstu dowiesz się:

  • które atrakcje warto odwiedzić zimą,
  • jaki nocleg oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości,
  • gdzie w okolicy Krakowa wypocząć na łonie natury.

Zimą do największego miasta Małopolski przyjeżdża stanowczo mniej turystów niż latem, u szczytu wakacyjnego sezonu w naszym kraju. Dzięki temu noclegi w Krakowie są wtedy znacznie tańsze, a atrakcje mniej oblegane. Najlepszy moment na odwiedziny to pierwszy kwartał nowego roku, kiedy z Krakowa wyjadą już goście odwiedzający je celem świętowania Sylwestra.

Apartamenty Kraków – najlepszy wybór noclegu

Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, czy z rodziną lub przyjaciółmi, najlepszą opcją noclegową są apartamenty w Krakowie. Jak wspomnieliśmy we wstępie, ceny za dobę spadają poza sezonem letnim, a ich ponowny wzrost widzimy tylko w okresie świątecznym oraz w Sylwestra. Ta tendencja dotyczy nie tylko hoteli i pensjonatów, ale też apartamentów.

Jeżeli zaś porównamy ilość przestrzeni oraz komfort, jaką zapewnia apartament z dowolnym pokojem hotelowym, to ten pierwszy praktycznie zawsze wychodzi na tym lepiej. Wartości te szczególnie docenią osoby, które przyjechały do miasta wraz z przyjaciółmi lub dziećmi – przestronne wnętrza i wygoda są zdecydowanymi wyróżnikami apartamentów.

Atrakcje w Krakowie – co warto zobaczyć zimą?

Kraków jest wręcz naszpikowany ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić. Niektóre z nich, jak np. odkryte lodowisko na Błoniach, są dostępne tylko zimą. Lodowisko to zresztą pierwsza atrakcja, którą polecamy – jest uznawane za największy obiekt tego typu w Polsce! Co jeszcze warto zobaczyć?

  • Szlak turystyczny w podziemiach Rynku Głównego – krakowski Rynek Główny do dziś stanowi jedno z najważniejszych miejsc małopolskiej metropolii. O tym, jak istotna była jego rola w przeszłości, możesz przekonać się, zwiedzając szlak turystyczny w jego podziemiach. Wystawa zawiera ponad 600 eksponatów i 37 stanowisk interaktywnych.
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – orientalna sztuka rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni naprzeciwko Wawelu? Jak najbardziej! Muzeum to jest jednym z bardziej nietypowych, które możesz znaleźć w Krakowie. To zdecydowanie ciekawy punkt na trasie każdej wycieczki, której znudziły się tradycyjne wystawy.
  • Planty – jeżeli szukasz miejsca na romantyczny spacer lub zimową sesję zdjęciową, możesz przestać. To miejsce to krakowskie Planty, równie chętnie odwiedzane przez miejscowych, jak i turystów.
  • Myślenice  chcesz jechać na narty lub snowboard? Nie musisz odwiedzać Zakopanego. Zaledwie 35 kilometrów od centrum Krakowa znajduje się kurort narciarski Myślenice, z ponad 4 kilometrami tras o różnym poziomie zaawansowania. Możesz bez problemu czerpać radość z pobytu na stoku za dnia, a wieczorem korzystać z rozrywek krakowskiej metropolii.
  • Kazimierz – historyczna, przesiąknięta kulturą żydowską część Krakowa jest obecnie kulturalnym centrum miasta pełnym barów i restauracji. Wiele osób doradza, aby Kazimierz, podobnie jak Planty, odwiedzać zimą ze względu na mniejsze zatłoczenie.
  • goKIDZ – opisując atrakcje dla dzieci w Krakowie nie sposób pominąć goKIDZ – parku zabaw dla najmłodszych o powierzchni ponad 2000 m², wypełnionego trampolinami, zjeżdżalniami i labiryntami. Co ważne – dzieci bawią się pod okiem doświadczonych animatorów.

Powyższe atrakcje to tylko kilka spośród licznych, które oferuje Kraków. Każdy powinien odwiedzić dawną stolicę Polski chociaż raz – nie tylko po to, aby przekonać się o bogatej i barwnej historii miasta królów, ale też zrozumieć, że w dziedzinie rozrywki niczym nie odstępujemy innym Europejskim stolicom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *