Co warto zobaczyć na Korculi?

Na świecie znajduje się wiele pięknych i malowniczo położonych miejsc, do których wyprawa sprawia, że będziemy pamiętali o nim już zawsze. Jedynym problemem jest fakt, że dla większości osób wakacje trwają tyle, co urlop od obowiązków i zdarzają się maksymalnie kilka razy do roku. Z tego względu, warto ten czas wykorzystać maksymalnie i odwiedzić miejsca, o których będziemy opowiadali latami. Bez wątpienia należy do nich chorwacka wyspa Korcula. Zapraszamy do lektury.

Korcula

Korcula to jedna z najbardziej popularnych wysp w Chorwacji. Oprócz pięknej natury kusi turystów znakomitą kuchnią, malowniczą starówką i przejrzystą taflą wody. Jeżeli zdecydowałeś się na wyjazd właśnie tam lub rozważasz, czy to miejsce będzie idealną lokalizacją wypoczynkową dla Ciebie i całej Twojej rodziny, powinieneś poznać główne punkty turystyczne na tej wyspie.

Plaża dla plażowiczów

Część osób, która wybiera się na wakacje ma w planach zwiedzić i sfotografować jak najwięcej miejsc. Druga połowa nie marzy o niczym innym jak relaksie w czystej chłodnej wodzie i godzinach spędzonych na opalaniu. Korcula może zaoferować bardzo wiele zarówno jednym, jak i drugim. Wyśmienite plaże i malowniczo położone wybrzeże sprawiają, że nawet najbardziej wybredni turyści docenią urok wyspy. Do najpiękniejszych plaż w tej lokalizacji należą bez wątpienia: Pržina w Lumbardzie i plaża Sveti Nikola, znajdują się w samym mieście Korcula.

Motywy średniowieczne

Jeżeli należysz do fanów motywów średniowiecznych i rycerskich, powinieneś zanotować sobie w kalendarzu datę 29 lipca. To właśnie tego dnia na wyspie Korcula ma miejsce kulminacyjny moment Moreski. Jest cykl przedstawień związanych z arabskim królem Moro i uprowadzeniem przez niego pięknej buli. Inscenizacje mają swój początek w XVII wieku i są bez wątpienia unikalną częścią atrakcji na wyspie.

Coś dla fanów muzeów

Korcula to jednak nie tylko piękne plaże i baza turystyczna. Miejsce trafi również w gusta turystów, nastawionych w głównej mierze na zwiedzenie. Nie mogą oni ominąć muzeum miejskiego w pałacu Gabrielis. Do unikatowych zabytków znajdujących się w środku należą między innymi fortepian przyjaciółki Beethovena, Edith Streich czy narzędzia używane przy budowach okrętów. To jednak nie koniec. Warty odwiedzenia jest również kościół Glavica św. Antuna, do którego droga wiedzie przez 102 schody. Widok ze szczytu rozciągający się na wyspę na pewno będzie wart uwiecznienia w aparacie tak jak znajdująca się nieopodal Katedra św. Marka utrzymana w gotycko-renesansowym stylu.

Wino i kuchnia

Chorwacka kuchnia zebrała już tyle komplementów, że opisywanie poszczególnych potraw nie miałoby najmniejszego sensu. Restauracje na Korculi nie sprostają najbardziej wymagającym gustom, ale pozostawią po sobie smaki w pamięci każdego turysty. Aby tak się jednak stało, należy do któregoś z dań koniecznie zamówić lampkę tutejszego wina, którego tradycja sięga tysiąca lat. Rukavac czy Posip razem z owocami morza będzie smakował po prostu obłędnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *