Oryginalne podróże? Wycieczki spersonalizowane?

Osoby lubiące podróże można podzielić na wiele kategorii. Wśród tych osób są takie, które lubią zorganizowane wyjazdy turystyczne albo lubiące wypady bardziej wyczynowe lub nawet ekstremalne. Część z nas lubi podróżować w grupie, część indywidualnie. Mimo to, bez względu na to, jaki rodzaj podróży wybierzemy, to na pewno bardzo pomocna okazuje się przy tym konkretna wiedza – zarówno pod względem logistycznym, jak i krajoznawczym.

W tym względzie możemy wykorzystać kilka narzędzi, między innymi pomoc specjalistycznej firmy, konkretnie serwisy gdzie w organizacji wyjazdów pomagają konsultanci, przykładem takiej strony jest travelarchitects.pl.

Co wybieramy?

Są oczywiście miejsca częściej lub rzadziej odwiedzane przez turystów i podróżników. Popularne są na przykład duże miasta, choćby Paryż, Rzym, Wenecja lub Barcelona. Część interesuje Wielki Kanion, innych Sri Lanka lub Nowa Zelandia. Nie wszyscy na przykład wiedzą, że opracowywane są atrakcyjne trasy przez pustynię Gobi wraz z campingami w jurtach. Jest niemała grupa zwolenników tak zwanego dark tourism, czyli turystyki w miejsca katastrof, w miejsca niepokojące. Wiele osób zakochało się w Nowym Jorku już po pierwszym pobycie w tym mieście. Mogą być to zatem podróże mniej lub bardziej oryginalne, również grupowe kub indywidualne. Wybór jest szeroki.

Większość z nas wie, że, jeśli idzie o formalności i ceny, do jednych miejsc jedzie się łatwiej, do innych trudniej. Zdecydowanie lepiej jest nam się poruszać po krajach UE, w strefie Schengen. Jednak innych zabiegów wymaga wyjazd do USA lub do Rosji. Nadal nam będą potrzebne wizy. Ale nie tylko – przydają się nierzadko inne zabezpieczenia w postaci kompleksowej usługi konkretnej firmy. Nie chcemy się przecież skazywać na nieprzemyślane, zbędne wydatki.

Z jakiej pomocy możemy skorzystać?

Wybierając się na wycieczkę za granicę indywidualnie, tylko nieliczni decydują się na całkowitą improwizację po wylądowaniu w miejscu docelowym. Raczej większość ma opracowany jakiś plan podróży wraz z cenami, ale nie tylko. Specjalistyczne firmy oferują zarówno plany indywidualnych, jak i grupowych wycieczek. Część ofert powstaje przy współpracy z klientem.

Korzystając z pomocy specjalistów (w tym wspomnianego portalu) możemy zminimalizować znacznie ilość kroków przy zdobywaniu wizy. Dostaniesz propozycję atrakcyjnego cenowo przelotu, a także przejazdów po wybranej trasie w kraju docelowym.

Masz szansę na doświadczenie podróży wyjątkowej, zaplanowanej według twoich potrzeb i predyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *