Dodatkowe opłaty w wypożyczalni samochodów. Z jakimi kosztami należy się liczyć?

Obecnie wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością. Co ciekawe, niekiedy jest to rozwiązanie korzystniejsze niż jazda swoim własnym samochodem. Z wypożyczalni korzystają szczególnie chętnie biznesmeni, nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z dodatkowych opłat, z którymi można się spotkać w wypożyczalniach aut.

Sprzątanie po wypożyczeniu

Oczywiście podstawowym elementem usługi w tym przypadku jest wynajem pojazdu. Są jednak i usługi dodatkowe, za które trzeba dodatkowo zapłacić. Jedną z nich jest np. przygotowanie samochodu. Klient, który oddaje auto, nie musi go sprzątać. To doskonałe rozwiązanie dla osób wiecznie zajętych, które nie mają na to czasu. Jeśli klient z tej usługi nie skorzysta, musi oddać do wypożyczalni czyste auto. Warto jednak pamiętać, że im samochód jest droższy i bardziej luksusowy, tym więcej kosztuje usługa jego czyszczenia. Liczą się też doby. Na ogół wypożyczalnie pobierają opłatę za 24 godziny – tak jest na przykład w sieciowej wypożyczalni Abacus Cars.

Opłata za dodatkowe kilometry

Co ciekawe, niektóre firmy mają limit kilometrów do przejechania. Okazuje się więc, że po pokonaniu danego dystansu, należy dodatkowo zapłacić. Sporo zależy od długości trasy. Są wypożyczalnie, które naliczają określoną sumę za każdy dodatkowo kilometr. Inne z kolei mają po prostu określony próg i sumę do zapłaty. Warto się więc na starcie dokładnie zapoznać z regulaminem wypożyczalniDodatkowo kosztować mogą ponadto usługi wydania czy zwrotu samochodu. Tutaj sporo zależy od tego, jakie miejsce wybrał klient. Nie ma wprawdzie żadnego narzuconego punktu, ale w praktyce tylko odebranie i zwrócenie auta w siedzibie wypożyczalni jest darmowe. Jeśli klient chce wyjechać z innego miejsca, musi liczyć się z opłatami dodatkowymi.

Ubezpieczenie wypożyczonego samochodu

Warto też pamiętać o ubezpieczeniu wypożyczonego samochodu. Niestety wypadków na polskich drogach nie brakuje. Wypożyczalnie mają wprawdzie własne ubezpieczenia, ale dobrze jest się dodatkowo zabezpieczyć. Z tego rozwiązania korzysta całkiem sporo osób, którym zależy na zapewnieniu sobie odpowiedniej ochrony. Do tego dochodzi jeszcze opłata za dodatkowego kierowcę. Długie trasy są bardzo męczące, są więc osoby, które zapewniają sobie jeszcze jednego kierowcę, co również kosztuje. Kierowca musi przy tym zostać ujęty w umowie najmu, aby w razie awarii czy wypadku ubezpieczenie pokryło straty. Czasem z dodatkowymi kosztami wiąże się też wyjazd klienta za granicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *