Jak połączyć sport z wypoczynkiem?

W Polsce takich ośrodków powstaje coraz więcej.Termin SPA pochodzi od łacińskiego „Sanus per aquam”, czyli „zdrowie przez wodę”. Już w starożytności kładziono ogromny nacisk na pielęgnację ciała.

Popularne kurorty

Najbardziej sławne kurorty mieszczą się bezkonkurencyjnie w Tatrach, a w szczególności w Zakopanem raz w Białce Tatrzańskiej. Dalej gonią je Wisła, Ustroń, Trójwieś, Istebna i Jaworzynka.

W innym górskim paśmie Beskidzie Sądeckim popularnością cieszą się Muszyna, Krynica Zdrój. Dalej są to Rabka czy Szczawnica. Szczawnica odwiedzana jest latem przez tłumy turystów za sprawą przepięknych Pienin oraz słynnego spływu przełomem Dunajca.

Karkonosze znane są z Karpacza czy Szklarskiej Poręby. Niedaleko znajduje się również Kotlina Kłodzka i Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój czy Świeradów Zdrój.

Z kolei w Bieszczadach można znaleźć wspaniałe ośrodki turystyczne znajdujące się w pobliżu Jeziora Solińskiego z bogatą ofertą SPA.

Oferty SPA w górach

Z pewnością każdy znajdzie ofertę dla siebie – i ten bardziej wymagający i ten, który liczy na niższą cenę. Oferta ośrodków SPA jest ogromna i dostosowana do każdej kieszeni. Na stronach ośrodków można znaleźć pakiety dla dwojga czy dla większej zorganizowanej grupy.

Na co można liczyć?

Konkurencja jest duża i hotele prześcigają się w zdobywaniu klientów, oferując coraz szerszą gamę usług. Wybierając hotel SPA w górach można liczyć przede wszystkim na cudowny widok na polskie góry. Dla niektórych osób jest od wystarczający do odpoczynku, oderwania się od codzienności.

Przeglądaj strony z ofertami SPA okazuje się, że jest bardzo szeroki wachlarz usług. Można znaleźć hotele SPA w budynku w typowo górskim klimatem, dla innych bardziej nowoczesne i luksusowe przestrzenie.

Dla spragnionych zimowych szaleństw w pobliży hoteli znajdują się stoki czy wyciągi, dzięki czemu można aktywnie spędzić dzień na świeżym powietrzu.

Hotele SPA proponują zabiegi pielęgnujące, oczyszczające, odmładzające, odchudzające, rehabilitacyjne.

W hotelach przeważnie znajduje się basen. W jednym z panoramicznym widokiem, w innym z wodą termalną, w kolejnym z wodą źródlaną, z hydromasażem.

SPA na weekend?

Zatem jeżeli chcesz wypocząć, a jednocześnie zadbać o siebie w otoczeniu pięknego górskiego krajobrazu zarezerwuj weekend w SPA. Każda osoba znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek czy rodzaj skóry.

Internauci polecają masaże relaksacyjne bądź olejkami aromatycznymi dla osób, które chcą się zrelaksować. Dla osób, które chcą zadbać o swoją skórę poleca się peelingi, okłady z alg morskich, saunę czy basen z hydromasażem.

Dla osób chcących się jednak poruszać bogata jest oferta zajęć fitness, aqua aerobiku czy nordic walking.

A dla tych, którzy chcą się odprężyć poleca się kąpiel w jacuzzi, zabiegi na ciało np masaż czekoladą.

Warto zaznaczyć, że to tylko kilka ofert hoteli SPA w górach. Oferowane są również zabiegi kosmetyczne czy możliwość skorzystania z usług fryzjera.

Zatem, aby odpocząć i się zrelaksować ruszaj w góry do SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *