Wakacje w marcu – gdzie warto pojechać?

Marzec to idealny miesiąc na to, aby wyjechać na wspaniałe wakacje. Ogromną jego zaletą jest to, że jest jeszcze przed sezonem, a więc nawet w najpopularniejszych destynacjach nie będzie aż tylu turystów, którzy robiliby ogromny tłum. Jednak zanim wybierzesz się na Wyspy Kanaryjskie czy na Wyspy Zielonego Przylądka lub na tanie wakacje, warto zastanowić się jaki kraj, jakie miejsce, spełni twoje wakacyjne oczekiwania. 

1. Gdzie na wakacje w marcu – jakie kraje warto wybrać?

2. Dlaczego warto jechać w marcu aby zobaczyć piękne piaszczyste plaże?

3. Europa czy świat – jaki kierunek warto wybrać na wakacje w marcu?

4. Wakacje w marcu – na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej destynacji?

5. Ciepłe wakacje idealne do odpoczywania i uprawiania sportów wodnych – gdzie szukać informacji?

Gdzie na wakacje w marcu – jakie kraje warto wybrać?

Jeżeli marzysz o wyspach Kanaryjskich, Republice Południowej Afryki, Egipcie lub chcesz po prostu w tych jeszcze zimowych miesiącach wyskoczyć do miejsca, w którym jest już ciepło – to warto zdecydować się na wakacje w marcu. W tym miesiącu można pojechać do Grecji, gdzie wiele miejsc jest wpisanych na listę światowego dziedzictwa unesco. Oprócz tego możesz swoje marcowe wakacje spędzić na Bliskim Wschodzie czy w krajach z bajecznymi plażami, jak na leżącej nad Oceanem Indyjskim Sri Lance. Z pewnością spodobają ci się także takie destynacje, jak Jamajka, Kuba, Tunezja, Dubaj czy Dominikana, Kenia i Mozambik. A miejsc do odwiedzenia jest znacznie więcej!

Dlaczego warto jechać w marcu aby zobaczyć piękne piaszczyste plaże?

Powodów, dla których warto jechać w marcu na wakacje jest całkiem sporo. Przede wszystkim w Polsce w marcu pogoda jest raczej zmienna – owszem trafiają się już przyjemne dni, nadal jednak większość czasu jest chłodno i kapryśnie. Poza tym, marzec to czas przed sezonem, a to oznacza, że nawet najpopularniejsze kurorty świecą wtedy pustkami, co pozwala się nimi nacieszyć we względnym spokoju. Dodatkową, dla wielu najistotniejszą, zaletą jest cena – poza sezonem ceny w turystycznych kurortach spadają na łeb, na szyję, można więc spędzić przyjemnie czas za cząstkę pieniędzy, które trzeba by było wydać gdyby na wakacje chciało się przyjechać w sezonie. 

Europa czy świat – jaki kierunek warto wybrać na wakacje w marcu?

Europa w marcu nadal jest dość chłodna, chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki – wyspy Kanaryjskie takie, jak należąca do terytorium Hiszpanii Teneryfa, Grecja, południe Włoch czy Portugalia to miejsca, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Jeżeli jednak możesz pozwolić sobie na wybór wakacji poza Europą – to czeka na ciebie Azja Południowo-Wschodnia, Afryka a nawet Ameryka Południowa. 

Wakacje w marcu – na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej destynacji?

Na co zwracać uwagę przy wyborze wakacji w marcu? Na pewno na to samo, na co zwraca się uwagę przy wyborze wakacji w sezonie. Warto sprawdzić opinie, jakie krążą o hotelu czy okolicy, w której chcesz się zatrzymać. Warto sprawdzić, jakie atrakcje można znaleźć na miejscu, gdzie warto pójść, gdzie warto zjeść, co warto zwiedzić.

Ciepłe wakacje idealne do odpoczywania i uprawiania sportów wodnych – gdzie szukać informacji?

Jeżeli chcesz pojechać na wczesne, wiosenne wakacje ale zależy ci na tym, aby znaleźć więcej informacji na temat kierunków, które są atrakcyjne właśnie w marcu, to warto wejść na stronę https://turystycznyninja.pl/gdzie-jechac/miesiac/marzec/. Jeżeli szukasz miejsca, w którym średnia temperatura będzie w marcu oscylowała w okolicach 20 stopni Celsjusza to na tej stronie dowiesz się, gdzie możesz pojechać. Warto zatem sprawdzić, jakie opcje są do wyboru – a nuż znajdziesz coś idealnego dla siebie?

fot. Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *