Ameryka bez wiz także dla dzieci

Brak wiz dla Polaków podróżujących do Stanów Zjednoczonych oznacza, że łatwiej tam podróżować także z rodziną.

Od wielu lat publikowane zawsze po sezonie wakacyjnym statystyki pokazują, że Polacy najczęściej wybierają europejskie kierunki swoich podróży. Zapewne decyduje o tym cena, możliwość szybkiej podróży i gwarancja dobrej pogody na plażach południowej Europy. Zniesienie wiz sprawia jednak, że warto rozważyć podróż do USA z dziećmi. Różnicę w kosztach podróży zdecydowanie zniwelują czekające po drugiej strony oceanu atrakcje.

Wspaniałe miasta Wschodniego Wybrzeża, jak Nowy Jork i Waszyngton, zachwycą z pewnością zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wizyta w miejscach znanych z wielu filmów na każdym robi wspaniałe wrażenie. Bezpośrednie loty z Warszawy na Zachodnie Wybrzeże naprawdę otwierają Stany Zjednoczone na turystów z Polski. Kilkanaście godzin podróży i znajdujemy się w miejscu dostępem do najbardziej znanych parków narodowych, jak Park Narodowy Sekwoi i Dolina Śmierci w Kalifornii, ale także do parków zlokalizowanych w stanach sąsiednich.

Popularna trasa z Los Angeles przez Las Vegas wokół Wielkiego Kanionu, umożliwia wypady do wielu sąsiednich parków, jak Bryce, Zion i wiele innych.

W okolicach samego Los Angeles warto także  warto się nieco rozejrzeć, bo miejsc ciekawych tu nie brakuje. Nieco mniej niż godzinę jazdy samochodem z Miasta Aniołów znajdował się pierwszy na świecie McDonald’s. Dzisiaj jest tutaj utrzymywane przez zwariowanych hobbystów muzeum. Choć wystawa nie jest w żaden sposób autoryzowana przez restauracyjnego giganta, pełno tu pamiątek z całego świata, w tym z Polski.

Bardzo często odwiedzanym miejsce w Los Angeles jest Centrum Nauki. Wśród wielu wystaw znajuje się tam także prom kosmiczny Endeavour, który swoją ostatnią misję wykonał w 2011 roku. Warto to miejsce odwiedzić rano, zanim na parkingach wokół pojawią się autokary przywożące uczniów ze szkół zachodniego wybrzeża. Statek, który w powietrzu wykonał 25 misji najlepiej podziwiać bez niepotrzebnego tłoku.

Z Los Angeles warto także wyruszyć malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża do San Francisco, które kojarzy się z licznymi wzgórzami, więzieniem Alcatraz i leżącą w pobliżu Doliną Krzemową.

fot. Pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *