Jakiego minibusa wypożyczyć na wakacje z rodziną i przyjaciółmi?

Najwygodniejszym środkiem lokomocji jest samochód. Objawia się to najpełniej podczas wakacyjnych wycieczek. W odróżnieniu od pociągu, czy autobusu, pozwala nam on dojechać bezpośrednio do docelowego punktu. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajem samochodu na wycieczkę. Jeśli jednak posiadamy dużą rodzinę lub wyjazd odbyć chcemy z przyjaciółmi, małe auto nie wystarczy. Warto więc zapytać, „dlaczego na wakacyjny wyjazd nie wypożyczyć minibusa?”.

W niniejszym artykule przyjrzymy się dynamice wakacyjnych wycieczek oraz zastanowimy się jaki minibus najlepiej spełni nasze wymagania. Przeanalizujemy także jaka wypożyczalnia aut okaże się najkorzystniejsza i dlaczego.

Wynajem minibusa na wakacje – ile zazwyczaj kosztuje?

Za oknem mamy już kalendarzową wiosnę. Niebawem nadejdzie lato z jego gorącymi wiatrami i bujną, kwitnącą przyrodą. Wedle statystyk, w warunkach pandemii Covid 19, większość Polaków deklaruje, że spędzi wakacje w naszym rodzimym kraju. Najczęstszymi kierunkami wypraw są: Morze bałtyckie, góry oraz Mazury. Niezależnie, gdzie się udamy, stwierdzić musimy jeden pewnik – samochód z całą pewnością jest najwygodniejszym środkiem lokomocji.

Warto więc przeanalizować, czy wynajem krótkoterminowy minibusa się opłaci. Przeanalizujmy więc najważniejszą kwestię – cenę takiej imprezy. Korzystając z wynajmu krótkoterminowego minibusa, zapłacimy za niego odpowiednio:

  • 250 zł za dzień – w przypadku wypożyczenia do 15 dni;
  • 245 zł za dzień – kiedy najem trwa między 15, a 30 dniami.

Minibus wynajem krótkoterminowy – czy jest opłacalny?

Na pytanie, „czy wynajem minibusa za 250 zł dziennie, jest opłacalny?”, odpowiedzieć musimy już sobie sami. Dla pełnego oglądu sytuacji warto jednak zaznaczyć, że kwoty tego rzędu uiszczamy często dla krótkotrwałego skorzystania z danego obiektu użyteczności publicznej. Równowartość tej sumy to półtorej godziny spędzonej w górnej loży Teatru Wielkiego czy Opery Narodowej.

Godząc się zaś na powyższą kwotę, zyskujemy nie tylko mobilność podczas dalekiej wycieczki, ale i poczucie komfortu. Objawia się ono dwojako:

  • Zyskujemy pewność, że wypożyczalnia minibusa odpowiada za wszelkie formalności związane z jego sprawnością.
  • Jednocześnie zapewniamy swojej rodzinie i sobie możliwość nie przejmowania się dojazdami, jesteśmy bowiem w pełni mobilni.

W świetle powyższego argumentu większość z nas zdecydowanie stwierdziłoby, że minibus na wakacje to wyjątkowo opłacalne rozwiązanie.

Minibus na wakacje – jaki wybrać?

Zastanówmy się teraz jakiego minibusa powinniśmy wybrać. Żeby podjąć prawidłową decyzję, musimy scharakteryzować potrzeby, jakim będzie on musiał sprostać. Przede wszystkim powinien być to pojemny i wygodny samochód. Powinien być także niezawodny.

Do powyższego opisu idealnie pasuje Renault Trafic. Wypożyczalnie go oferujące komunikują ten model samochodu, jako bardzo solidnego i dynamicznego vana. Posiada on bardzo przestronne wnętrze, jego design jest zaś przemyślany i wygodny. Renault Trafic to 9-osobowy samochód, a po złożeniu foteli posiada pojemność ładunkową nawet do 8,9 m³. Bez problemu można więc przewieźć w nim nie tylko cały swój bagaż, ale i komplet desek surfingowych.

Minibus – wynajem krótkoterminowy

Wygodę wypożyczenia minibusa na wakacje, potęguje wygoda samego najmu krótkoterminowego. Tryb ten charakteryzuje się minimalną ilością formalności. Sprowadzą się one bowiem w całości do dotrzymania wyszczególnionych przez wypożyczalnię warunków. Tych zaś nie ma dużo, ani nie są one szczególnie wymagające. Tyczą się takich kwestii, jak limit kilometrów dostępnych dla nas kilometrów lub udział własny w szkodzie.

Osobną kwestią zwiększającą elastyczność omawianej tu usługi jest fakt, że opłaty naliczane są jedynie za realny czas wypożyczenia przez nas pojazdu. Decydując się na wynajem krótkotrwały minibusa, warto dokonać świadomego wyboru. Korzystajmy jedynie z docenionych przez klientów wypożyczalni. Dobrym przykładem takiej, jest Inter Fleet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *