Wrocław jak spędzić wolny czas

Biznes, turystyka, ciekawość – stolica Dolnego Śląska przyciąga ludzi z różnych powodów. To wielokulturowe, europejskie miasto zachęca mnogością atrakcji do zobaczenia i doświadczenia. Sposobów na to, jak spędzić wolny czas we Wrocławiu jest tyle, że nie wystarczy tygodnia urlopu, aby wszystkie z nich zaliczyć.

Warto jest zobaczyć Wrocław od nieco innej strony, a mianowicie z wody. Przez miasto przepływa druga co do długość rzeka w Polsce – Odra. Przystanie, skąd wyruszają statki są zlokalizowane na Wyspie Słodowej oraz na Wyspie Piasek. Rejsy odbywają się kilkanaście-kilkadziesiąt razy w ciągu dnia, choć najlepszą opcją jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na statek, który płynie o 20:00 i o 21:00. Nic nie zachwyci partnera/partnerki tak bardzo, jak romantyczny rejs o zmierzchu pośród zabytkowych budowli Wrocławia.

Na osoby pragnące zasmakować trochę w sztuce czekają otwarte drzwi Muzeum Narodowego. W gmachu, powstałym w roku 1947, zgromadzono eksponaty dotyczące regionu, jakim jest Śląsk, począwszy od XII wieku. Goście mogą także podziwiać prace twórców europejskich od XV wieku oraz polskich od XVII wieku. Wrażenie mogą zrobić nazwiska takich twórców, jak włoski malarz Agnolo Bronzino czy twórca flamandzki Pieter Brueghel Młodszy.

Dla gości, którzy we Wrocławiu szukają wrażeń, polecany jest przejazd kolejką linową nad Odrą. Oprócz wrażeń optycznych, Polinka (bo tak nazywa się ta atrakcja) pozwala na przekroczenie rzeki bez potrzeby przeprawiania się przez Most Grunwaldzki. Stacja kolejki od strony Placu Grunwaldzkiego znajduje się tuż przy Politechnice Wrocławskiej – można więc poświęcić chwilę, aby obejrzeć imponujący kampus.

Wolny czas we Wrocławiu warto jest spędzić na wspinaczce na szczyt wieży w jednym z budynków Uniwersytetu Wrocławskiego, na Wydziale Matematycznym. Jest ona zlokalizowana na Placu Uniwersyteckim na północ od Starego Miasta. Taras widokowy mieści się na wysokości 42 metrów, co gwarantuje wyśmienite widoki – na Bulwary Książęce i zabytkową część Wrocławia.

Ciężko jest przyjechać do stolicy Dolnego Śląska i nie odwiedzić którejś z galerii handlowych, których w mieście znajduje się ponad dwadzieścia. Poruszając się w obrębie centrum Wrocławia najłatwiej jest trafić albo do Galerii Dominikańskiej albo do galerii Wroclavia. Turyści szukający zakupowych promocji mogą w nich spędzić cały dzień.

Wszystkie wymienione wyżej miejsca, których poznanie uatrakcyjnia pobyt we Wrocławiu, znajdują się w centrum miasta. Przy wyborze lokalizacji kwatery warto jest się zatem sugerować lokalizacją, gdyż nie warto tracić czasu na przeciskanie się do centrum z oddalonych dzielnic. Wybór kwatery, jakim są apartamenty wroclaw gwarantuje nie tylko bliską odległość do wrocławskich atrakcji, ale i cenę konkurencyjną w stosunku do większości hoteli oraz hosteli. Apartamenty polecane są zarówno dla singli, par, ale w szczególności dla rodzin z dziećmi – wszyscy wiedzą, jak najmłodsi uczestnicy wyjazdów robią się niecierpliwi, kiedy muszą spędzić dużo czasu w samochodzie czy komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *