Kilka powodów, dla których warto pojechać do Paryża

Paryż to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Stolica Francji co roku przyciąga do siebie rzesze turystów, kusząc setkami zabytków, urokliwymi uliczkami, znakomitymi restauracjami czy błyszczącymi się witrynami sklepów. Nic dziwnego, że coraz więcej osób planuje podróże po Europie, zaczynając właśnie od Paryża. W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka powodów, dla których warto odwiedzić właśnie magiczną stolicę Francji. Zapraszamy do lektury.

Do Paryża jest blisko

Trudno nie zgodzić się z tezą, że z Polski do stolicy Francji jest stosunkowo niedaleko. W porównaniu z innymi miastami takimi jak Barcelona, Lizbona czy Rzym, Paryż znajduje się zdecydowanie najbliżej. Nieco ponad dwie godziny samolotem i możemy rozpoczynać zwiedzenie. Nie musimy wspominać, że w parze z odległością idzie cena, jaką musimy zapłacić za bilet lotniczy. Brak wizy i paszportu sprawiają, że Paryż jest po prostu na wyciągnięcie ręki.

W parę dni można zwiedzić całe miasto

Paradoksalnie Paryż jest jedną z najmniejszych stolic w Europie. Pod względem powierzchni jest prawie 5 razy mniejszy od Warszawy, co sprawia, że w ciągu kilku dni pobytu można go zwiedzić wzdłuż i wszerz. Wybierając odpowiedniego przewodnika, można zobaczyć w Paryżu większość zabytków i najważniejszych miejsc chodząc pieszo.

Dobra komunikacja

Tym, co charakteryzuje miasta przyjazne turystom, jest rozwinięta komunikacja miejska. Paryż to szybkie (chociaż brudne) metro, którym za niewielką cenę można dojechać do każdego najważniejszego punktu turystycznego. Warto pamiętać, że paryska kolej podziemna jest łatwa w użytkowaniu, mimo niezwykle skomplikowanej mapy rozkładu jazdy.

Zabytki i jeszcze raz zabytki

Paryż to wspaniałe muzea takie jak Luwr, D’orsay, i wiele innych miejsc, w których kontakt z kulturą i sztuką stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłów. Aby wymienić wszystkie najważniejsze punkty miasta, należałoby napisać kolejny przewodnik. Ze względu na fakt, że musimy zmieścić kilka punktów w jednym artykule, możemy zachęcić do przestudiowania stron podróżniczych, w których wypisano miejsca takie jak ekspozycja w Grand Palais i Petit Palais, sztukę nowoczesną w Centrum Pompidou i Palais de Tokyo. Warto również odnotować perełkę taką jak Muzeum Fundacji Louisa Vuittona.

Wspaniałe restauracje

Mimo iż kuchnia francuska kojarzy się większości osób z żabami i bagietką, to wspaniałe wina i sery wynoszą ją ponad większość konkurencji. Wspaniałych smaków można skosztować, odwiedzając niezliczoną ilość paryskich restauracji. Kraj ponad 1000 gatunków serów nie rozczaruje żadnego smakosza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *