Wakacje z dziećmi na Mazurach? Oto propozycje

Mazury są szczególnym regionem. Nie trudno tu o wakacyjny wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Sprzyja temu urozmaicone otoczenie geograficzno-przyrodnicze, wiele atrakcji, z których można korzystać oraz ciekawe historycznie i kulturowo miejsca. To nie tylko Kraina Wielkich Jezior, ale również wzgórza, rzeki, puszcze, lasy, sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi. Dodatkowo właściciele bazy turystycznej wraz z organizatorami wakacyjnego urlopu prześcigają się w pomysłach na zorganizowanie swoim gościom odpowiedniej rozrywki.

Atrakcje dla aktywnych

Najbardziej przyciągającym miejscem i hasłem dla turystów są Wielkie Jeziora Mazurskie. Ich bliskość i możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportu, w tym sportów wodnych, zachęca przyjezdnych do odwiedzin. Zaplanowanie urlopu na  Mazurach z dziećmi daje wiele możliwości. Warto znaleźć takie, które bardziej kojarzą się z aktywnościami na łonie natury niż z turystyką masową.

Mazury to region, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wakacje rządzą się swoimi prawami i poza wypoczynkiem, warto zapewnić dzieciom aktywne formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Urlop nad wodą będzie najważniejszym punktem w czasie mazurskiego wyjazdu. Ale czy tylko?

Mrongoville

Mrongoville to westernowe miasteczko, z którego ucieszą się nie tylko mali, ale także duzi podróżnicy. Znajdująca się w okolicach Mrągowa XIX-wieczna osada rodem z Dzikiego Zachodu zachęca do odwiedzin. Przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy chcieliby zobaczyć i doświadczyć na własne oczy, jak wyglądały takie miejsca w Teksasie. W Mrongovilla można odwiedzić budynek ratusza, posterunek szeryfa, salon, bar meksykański, więzienie, domki traperów, dworzec z lokomotywą oraz strzelnicę czy stajnię. A jeśli ktoś chciałby się poczuć jak prawdziwy kowboj – na miejscu funkcjonuje także wypożyczalnia strojów z tamtej epoki.

Muzeum Indian

W okolicach Giżycka, w Spytkowie każdy mały i duży fan Indian znajdzie coś dla siebie. Wszystko za sprawą znajdującego się tam muzeum. Indianie nieodłącznie związani są z Dzikim Zachodem, a „Mazurscy Indianie” chętnie opowiadają historię o życiu rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Muzeum podzielone jest na dwie części: muzeum Indian Ameryki Północnej, gdzie w stuletnim kamiennym budynku znajduje się kolekcja oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych, zabawek. Do obejrzenia jest ponad 100 eksponatów pogrupowanych tematycznie. Druga część muzeum to plenerowy model indiańskiej wioski. Osada składa się z kilku, naturalnej wielkości indiańskich namiotów (tipi), a także szałasu pary i platformy pogrzebowej.

Mazurolandia

Mazurolandia to atrakcja dla wielbicieli budowli. Park Miniatur, który stanowi ciekawe miejsce edukacji dla całej rodziny. Warto je odwiedzić, ponieważ prezentuje historię Warmii i Mazur – od czasów średniowiecza po II wojnę światową. Zobaczysz tutaj m.in. Twierdzę Boyen, Bazylikę w Świętej Lipce oraz pałace, zamki rozlokowane na całych Mazurach.

Można też aktywnie i wygodnie

Wakacje na Mazurach można połączyć ze spędzaniem aktywnego czasu na świeżym powietrzu oraz z wygodnym i komfortowym wypoczynkiem. Jest wiele miejsc noclegowych oferujących atrakcyjne warunki zakwaterowania. Jednak podczas wakacji z dziećmi warto zwrócić uwagę na udogodnienia oraz przystosowanie kompleksu pod najmłodszych. Animacje czy miejsca, w których dziecko może spędzić czas także na terenie hotelu są bardzo ważne.

Dlatego warto w tym kontekście zwrócić uwagę na hotel dla dzieci na Mazurach o nazwie Mikołajki Resort Hotel & SPA*** w Jorze Wielkiej, który w swojej ofercie dysponuje animacjami dla najmłodszych. Wybór atrakcji i jest bardzo szeroki począwszy od standardowego placu zabaw, który maluchy uwielbiają i chętnie spędzają na nim czas. Po interaktywną podłogę, która przyciągnie niejedno dziecko, podobnie jak kulkolandia, tyrolka czy trampolina. Czymże byłby pobyt w  hotelu  bez dodatkowych atrakcji? Najmłodsi mają do dyspozycji brodzik, bardziej aktywni i nieco starsi wypożyczalnię kajaków lub rowerów, z której można korzystać pod opieką dorosłych, a także boisko do siatkówki plażowej. A przy niepogodzie polecamy wybrać się do sali Play Station, pograć w planszówki czy skorzystać z książek dostępnych w czytelni. Wszystko to z myślą o aktywnym i komfortowym wypoczynku dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *