Termy Szaflary. Miejsce relaksu i regeneracji

Polskie góry najbardziej kojarzą się z czynnym odpoczynkiem. Są jednak doskonałym miejscem na relaks i regenerację ciała dzięki wysokozmineralizowanej wodzie, która dostępna jest na basenach termalnych. Termy Szaflary oferują wodne atrakcje dla całych rodzin. Dzieci mogą bawić się na zjeżdżalniach, natomiast osoby starsze chętnie korzystają z różnych form masażu.

Woda najwyższej jakości

Szaflary to wieś na drodze krajowej nr 47 łączącej Kraków z Zakopanem. Wśród różnych atrakcji turystycznych Podhala znajdują się mieszczące się w niej termy. Kompleks basenów otwarto w 2008 roku. Termy Szaflary mają łączną powierzchnię lustra wody wielkości 970 m2 i zasilane są wodą termalną z miejscowego odwiertu. Do dyspozycji są baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną, w której odnotowano najlepszą mineralizację wśród wódwykorzystywanych na Podhalu do celów rekreacyjnych. Pochodzi ona z odwiertu IG1 eksploatowanego przez PEC Geotermię Podhalańską i spełnia wszelkie wymagania zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. Kompleks utrzymuje temperaturę wody w zakresie 30-38oC.

Atrakcje dla osób w każdym wieku

Termy Szaflary składają się z dwóch basenów zewnętrznych i dwóch wewnętrznych, w których można do woli się relaksować. Są one wyposażone w różnorodne urządzenia do hydromasażu – bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki i gejzery. Są również szerokie i wąskie strumienie wody. Ponadto Termy Szaflary oferują rodzinną zjeżdżalnię składającą się z trzech torów. Dla młodszych dzieci jest jeszcze jedna zjeżdżalnia oraz brodzik. Natomiast ci, którzy oprócz relaksu w wodzie spragnieni są mocnych wrażeń, mogą pozjeżdżać na zjeżdżalni, której długość wynosi aż 55 metrów.

Jak otrzymać rabaty na termy?

Jeśli zamierzamy wybrać się na podhalańskie termy, oprócz zaplanowania czasu na relaks musimy zorganizować sobie nocleg. Ze względu na niewielką odległość do term najlepsze są Szaflary, Biały Dunajec i Suche. Przy wyborze pensjonatu warto sprawdzić, czy oferta zawiera rabaty na pobliskie atrakcje. Może się okazać, że dzięki temu znacznie zaoszczędzimy. Pracownik Ośrodka „Borowego” w Białym Dunajcu mówi: „Naszym gościom zapewniamy m.in. 20% zniżki na bilet wstępu do term Gorący Potok, Term Szaflary, a także zniżki na Chochołowskie Termy. Ponadto zimą gwarantujemy aż 40% rabatu na wyciąg narciarski Suche”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *