Co musisz mieć w salonie? Producent akcesoriów kosmetycznych podpowiada

Co musisz mieć w salonie kosmetycznym?

Każdy salon kosmetyczny powinien zachować pewne standardy higieny. Nie będziemy rozwodzić się nad urządzeniami do sterylizacji narzędzi czy jednorazowych rękawiczkach. Skupimy się natomiast na tekstyliach, których nie powinno zabraknąć. Jednym z nich są prześcieradła, które powinny być wymieniane właściwie po każdym kliencie. Dzięki temu możemy zachować najwyższe standardy higieny, a osoby, odwiedzające nasz salon, poczują się bardziej komfortowo.

Niezwykle istotną sprawą są również ręczniki kosmetyczne. Te przydadzą się w wielu różnych rozmiarach. Każda klientka, która odwiedza Twój salon, powinna mieć możliwość skorzystania z czystego ręcznika. Poza tym ręczniki wykorzystywane są również podczas zabiegów na skórę twarzy. Mogą stanowić podstawę kompresów lub narzędzie do zmywania wcześniej nałożonych kosmetyków.

Salon kosmetyczny warto wyposażyć również w szlafroki i peniuarki. Zarówno jedne, jak i drugie zapewnią komfort Twoim klientkom. Peniuarki natomiast znacznie ułatwią pracę kosmetyczkom i kosmetologom. Dają one szansę na wykonanie zabiegów w obrębie twarzy, ale także szyi i dekoltu.

Opaski kosmetyczne to kolejne tekstylia, które bezwzględnie powinny znaleźć się w Twoim salonie. Dzięki nim będziesz w stanie przeprowadzić zabiegi na skórze twarzy bez naruszania fryzury klientki. Unikniesz także plątania włosów na buzi. Wybierając opaski kosmetyczne, zwróć uwagę na te na gumce lub regulowane. Pozwalają one na dostosowanie rozmiaru do obwodu głowy, dzięki czemu odpowiednio podtrzymują włosy, nie uciskając i nie sprawiając dyskomfortu.

Pranie tekstyliów kosmetycznych

W przypadku prania akcesoriów kosmetycznych kluczowa jest ich jakość. Jeśli więc korzystasz z tekstyliów, przeznaczonych do domowego użytku, mogą się one szybko zniszczyć podczas przemysłowego czyszczenia. Tekstylia hotelowe i kosmetyczne, dedykowane do SPA, wykonane są z odpornej bawełny lub podobnego materiału, który możesz swobodnie prać nawet w wysokich temperaturach (do 90 st. C). Dzięki temu pozbędziesz się zabrudzeń i wszelkich bakterii ze swoich akcesoriów. Pranie warto zlecić profesjonalnej firmie, która ma doświadczenie z podobnymi tekstyliami. To oszczędność czasu i pieniędzy – tworzenie oddzielnej pralni dla własnego gabinetu kosmetycznego generuje ogromne koszty.

Tekstylia kosmetyczne – gdzie kupić?

Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrych tekstyliach do Twojego gabinetu kosmetycznego, szukaj firm, oferujących ręczniki, prześcieradła czy opaski dedykowane właśnie branży SPA. Dzięki temu zaopatrzysz się w przedmioty naprawdę wysokiej jakości. Sprawdź ofertę polsko-portugalskiego producenta tekstyliów hotelowych i kosmetycznych – ABIP. W ich sklepie odnajdziesz wiele ciekawych propozycji. Firma działa na rynku od 2005 roku i ma duże doświadczenie w branży HORECA. Już dziś zaopatrz swój gabinet kosmetyczny w tekstylia najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *