Dlaczego warto pojechać w Alpy?

Jazda na nartach to ten rodzaj aktywności fizycznej, który z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów również w naszym kraju. Niestety okres zimowy trwa u nas dość krótko i co za tym idzie nie mamy dużo czasu na białe szaleństwa. Czy ten argument powoduje, że rezygnujemy ze sportów zimowych aż do następnego sezonu? Nic bardziej mylnego. Rzesza Polaków coraz chętniej wybiera się na przykład na narty w Alpy. Dlaczego warto tam pojechać? Zapraszamy do lektury.

Ogrom zimowych atrakcji

Alpy kuszą turystów przede wszystkim fantastycznymi trasami narciarskimi, szeroką bazą hotelową oraz długim zimowym sezonem. W niektórych pasmach jazdę na nartach lub na snowboardzie można uprawiać cały rok. Stoki są zawsze przygotowane, a obsługa turystyczna stoi na najwyższym poziomie. Dobrym przykładem może być Austria, gdzie lokalna gościnność stanowi już dziś znak rozpoznawczy tamtejszych Alp. Warto również zauważyć, że jeżeli chodzi o atrakcje, nie brakuje ich także dla najmłodszych. Stoki przystosowane dla dzieci, ciepłe termy, parki zabaw czy szkółki jazdy na nartach sprawiają, że Twoja pociecha będzie chciała tam wracać w każdym wolnym od szkoły okresie. Wyjazdy narciarskie w Alpy to gwarancja udanego pobytu w każdym gronie.

Piękno przyrody

Oprócz atrakcji turystycznych, Alpy to przede wszystkim piękno natury. W trakcie jazdy na nartach lub na snowboardzie możesz podziwiać niesamowite krajobrazy wyjęte prosto z bajki. Według wielu turystów już sam dojazd samochodem pozwala nacieszyć oko tutejszą naturą, ale prawdziwy kontakt gwarantują tylko zimowe sporty lub długie spacery po pięknie położonych austriackich miasteczkach i wioskach.

Baza gastronomiczna

Pisząc o tym, dlaczego warto pojechać w Alpy, nie sposób nie wspomnieć o austriackiej kuchni. Zwiedzając okoliczne miasteczka można bez problemu natknąć się na szereg znakomitych restauracji, w których serwowane są trafiająca w gusta wszystkich turystów, dania z całego świata, oraz przede wszystkim lokalne przysmaki. Do drugiej kategorii należą bez wątpienia knedle śliwkowe, sznycel wiedeński czy kotlet po cesarsku. Po takim posiłku wizyta na stoku w celu spalenia kilku kalorii będzie po prostu koniecznością.

Raj dla narciarzy

Głównym punktem każdego wyjazdu w Alpy jest jednak jazda na nartach. Nie bez powodu region ten przyciąga najwięcej amatorów białego szaleństwa. Tutejsze rejony umożliwiają korzystanie z całej masy wyciągów i tras, na których znajduje się świeża warstwa śniegu. Dodatkowo miejsce jest bardzo przyjazne dla początkujących narciarzy. Trenerzy pracujący w szkółkach pozwolą poznać tajniki jazdy na deskach, a liczne wypożyczalnie zwolnią nas z obowiązku kupowania całego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *