Nie tylko zabytki – co jeszcze skrywają Gdańsk, Gdynia i Sopot?

Gdzie warto więc zabrać rodzinę lub przyjaciół, którzy nie mają ochoty na obcowanie z historią? Okazuje się, że takich miejsc jest w Trójmieście całe mnóstwo. Punkty widokowe, ulice pełne modnych pubów i restauracji, a nawet osiedle, na którym znajdziesz ponad 50 murali – wystarczy, że wiesz, gdzie skierować swoje kroki.

Gdańsk i Sopot – za dnia piękne widoki, w nocy imprezy

Polskie wybrzeże jest pełne klifów i wzgórz. Rejon Trójmiasta nie jest tu wyjątkiem. Odpowiednio planując trasę, bez trudu można odwiedzić kilka z nich w ciągu jednego dnia. Miejsca takie jak Zajęcze Wzgórze, Góra Gradowa, Wzgórze Donas i Kamienna Góra to doskonałe punkty widokowe, na których szczycie możesz podziwiać miejską panoramę i Półwysep Helski. Przy dobrej pogodzie widoczność sięga nawet kilkudziesięciu kilometrów, co czyni je obowiązkowymi lokalizacjami do wykonywania zdjęć przez amatorów fotografii.

Gdy zaczyna się wieczór, ożywają zrewitalizowane Trójmiejskie uliczki – Wajdeloty, Łąkowa. Znajdziecie przy nich dziesiątki modnych pubów i restauracji, w których zjecie kolacje po całym dniu spacerowania. Spragnionych mocniejszych wrażeń z pewnością przyciągnie Sopot, gdzie imprezy odbywają się przez cały rok. Miłośnicy alternatywy mogą pokierować się na tereny dawnej stoczni Gdańskiej przy ul. Elektryków, gdzie od przeszło dwóch lat organizuje się liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe.

Gdynia przyciąga młodych i aktywnych

Osoby lubiące aktywny wypoczynek powinny na chwilę zatrzymać się w Gdyni. To właśnie tu, przy al. Józefa Piłsudskiego, znajduje się jeden z największych skateparków w Polsce. W wysuniętej na Północ części miasta znajdują się kolejne atrakcje warte odwiedzenia, które doskonale nadają się na wykonanie fotografii podbijających potem social media – Osada Rybacka oraz stara, poniemiecka Torpedownia przy plaży Babie Doły.

Tych, którzy nad wypoczynek i kontemplacje przekładają wysiłek i zastrzyk adrenaliny, może skusić też fakt, że przez cały rok w okolicy Trójmiasta organizuje się liczne biegi przeszkodowe oraz mniejsze zawody i treningi przygotowujące do takich imprez. Jest to idealna okazja do poznania sceny sportowej na wybrzeżu.

Noclegi nad morzem? Wybierz apartament

Zanim zarezerwujesz nocleg, weź po uwagę to, że najważniejsza na urlopie – niezależnie od jego długości – jest Twoja wygoda. Postaw więc na sprawdzone wyszukiwarki, takie jak Sun & Snow. Znajdziesz tam najlepsze apartamenty z widokiem na morze, które z pewnością będą doskonałą bazą wypadową dla Ciebie i Twoich bliskich, oferując przy tym większy komfort niż standardowe pokoje hotelowe.

fot. shutterstock.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *