Wycieczka do chin – co warto wiedzień

Chiny są niezwykle atrakcyjnym krajem, ale jak większość państw naszego globu, posiadają zarówno atrakcje szeroko znane nawet niezbyt wytrawnym turystom, jak niezliczone miejsca do odkrywania i penetrowania. Wystarczy tylko przypomnieć, że to właśnie w obrębie granic Chin leży tak zwana Mongolia wewnętrzna.

Nieprzypadkowo mieszkańcy obecnego państwa mongolskiego i Chin za największego swojego bohatera narodowego uważają Czyngis Chana. Chiny to państwo nie tylko o bogatej historii i kulturze ale i bardzo urozmaiconym krajobrazie. Toteż z dobrze przemyślaną trasą wycieczka do Chin zostaje w pamięci do końca życia.

Atrakcje znane i niepowtarzalne

Oczywiście, najczęściej pierwszą rzeczą, o której myślimy wybierając się do Chin jest Wielki Mur Chiński. To rzeczywiście największa budowla wzniesiona przez człowieka, choć nie jest prawdą, że może być widziana z kosmosu.

Coraz więcej ostatnio się mówi o górach Tianmen z najwyższej na świecie położoną grotą, tak zwaną Bramą do Nieba. Dojeżdżając do niej koleją linową należy na końcu pokonać 999 stopni schodów. Otoczenie jest baśniowe. Dodatkową atrakcją jest szklany chodnik zawieszony nad przepaścią na około 1400 metrach.

Trasa wielu wycieczek wiedzie do miasta Xian, gdzie można obejrzeć sławną terakotową armię, czyli osiem tysięcy terakotowych żołnierzy naturalnej wielkości, gdzie żadna z figur nie jest identyczna z inną.

Nie tylko młodzi chcieliby skonfrontować swoją filmową wiedzę na temat sławnego klasztoru Shaolin z tym, jakie on wrażenie wywiera w rzeczywistości. To jest oczywiście możliwe, wystarczy tylko swoje kroki skierować ku górze Shaosi w prowincji Hennan, bardziej na wschód Chin. Kompleks otoczony jest urokliwymi pasmami górskimi.

Niejednego przyciągnie przebogata historia i kultura Chin, zwłaszcza ta związana z buddyzmem. Godne polecenia i przyciągające swoją magią są liczne rezerwaty przyrody – na przykład jaskrawo-czerwone formy piaskowca w wąwozie Danxia, albo wykute w skale jaskinie Longmen, gdzie prawie 100 tysięcy buddyjskich posągów zdobi skaliste, strome brzegi rzeki Yihe.

Jeśli nawet dodajmy do tego Instytut Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu, 20 tysięcy krasowych wzgórz rozłożonych wzdłuż rzeki Li, Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu, niepowtarzalną chińską kuchnię, żywioł wielkomiejski i technologiczny to i tak mamy przed sobą tylko cząstkę unikalnych, i nierzadko magicznych, atrakcji Chin.

Jak zatem wybrać?

Nie jest to proste, przy takiej mnogości atrakcji. Na pewno nie obejrzymy wszystkich wymienionych atrakcji podczas jednej wycieczki do Chin. Wyjściem jest skorzystanie z gotowych ofert firm i portali turystycznych, które opracowują nie tylko trasy ale również zapewniają turystom podstawowe potrzeby wraz z bezpieczeństwem. Wystarczy na przykład zajrzeć na http://ctpoland.com.pl albo do wyszukiwarki wrzucić dwa słowa: Chiny wycieczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *