Poznaj lepiej Sopot! Noclegi i apartamenty nad morzem idealne na urlop

Kuszą Cię apartamenty nad morzem? Pomyśl o jednym z najpopularniejszych polskich kurortów nad Morzem Bałtyckim – czyli kierunek: Sopot! Noclegi w tym mieście wykupują co roku tysiące turystów spragnionych wypoczynku na słynnych sopockich plażach. Oczywiście jest jednak więcej powodów, dla których warto spędzić tam czas i wynająć apartament. Sopot to miasto pełne ciekawych miejsc i uroczych zakątków, które możesz zwiedzać o każdej porze roku!

Sopot – plaża, atrakcje, noclegi nad morzem

Sopot położony jest nad Zatoką Gdańską, między Gdańskiem a Gdynią. To doskonale znany w całej Polsce kurort posiadający również status uzdrowiska – znajduje się tam pięć zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, w którym prowadzi się terapie schorzeń reumatologicznych, ortopedycznych, osteoporozy, chorób kardiologicznych oraz dolnych dróg oddechowych. Sopot słynie również z organizowanych w tamtejszej Operze Leśnej od 1961 r. konkursów piosenki.

Wszystko to sprawia, że noclegi nad morzem w tej okolicy są bardzo popularnym sposobem na spędzanie zarówno krótkich urlopów, jak i dłuższych wakacji. Co więcej, znaleźć tam można stosunkowo tanie noclegi. Sopot ma bowiem bardzo rozbudowaną bazę noclegową, dostosowaną do liczby turystów zainteresowanych tym miastem. Nowoczesne apartamenty Sopot – takie jak Sopocka Rezydencja, Sopocka Przystań albo Królewskie Kamieniczki – spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Sopot – nocleg blisko morza i plaży

Turyści wymieniają wiele powodów, dla których warto odwiedzić Sopot – apartamenty z widokiem na morze i plażę są jednym z nich. A należy mieć świadomość, że plaża w Sopocie zalicza się do najładniejszych w całej Polsce. Ciągnie się przez 4,5 kilometra, jest szeroka, piaszczysta i doskonale utrzymana. Znajduje się w czołówce rankingów czystości i bezpieczeństwa nie tylko w naszym kraju, lecz także w Europie. Wzdłuż linii plaży znaleźć można liczne restauracje, bary i kawiarnie.

Wynajmując apartamenty przy plaży Sopot, nie sposób nie odwiedzić chyba najsłynniejszej tamtejszej wizytówki turystycznej, czyli sopockiego molo. Powstało ono w latach 20. XIX wieku jako miejsce do rekreacyjnych i zdrowotnych spacerów. Jest to najdłuższy w Europie drewniany pomost – mierzy ponad 511 metrów. Na jego końcowych odcinkach stężenie jodu we wdychanym powietrzu jest dwukrotnie większe niż na lądzie. Molo kończy przystań jachtowa, gdzie odbywają się regaty i gdzie działają żeglarskie szkółki dla dzieci.

Grodzisko, Park Południowy, hipodrom – Sopot i jego atrakcje

Decydując się na apartamenty Sopot na wynajem – zarówno na weekend, jak i dłuższy urlop – warto oczywiście zobaczyć także inne miejskie atrakcje. Jedną z nich jest hipodrom. To znane w całym kraju miejsce rekreacji oraz arena prestiżowych międzynarodowych zawodów konnych. Ze względu na doskonałe przygotowanie bieżni oraz malownicze położenie jest zaliczany do czołówki tego typu obiektów.

Jednym z najważniejszych miejsc w Sopocie jest Grodzisko – pozostałość po umocnionym grodzie, istniejącym od VIII do X wieku, od którego najprawdopodobniej wzięło początek dzisiejsze miasto. Grodzisko pełni obecnie funkcję muzeum archeologicznego: można tam obejrzeć starodawne eksponaty, poznać losy mieszkańców wczesnośredniowiecznych Pomorzan oraz wziąć udział w festynach, warsztatach i edukacyjnych prelekcjach.

Bardzo przyjemnym miejscem w Sopocie jest Park Południowy, słynący z pięknych rabat kwiatowych, na których rosną przede wszystkim róże. Park chętnie odwiedzają zarówno mieszkańcy Sopotu, jak i turyści – można po nim spacerować albo odpoczywać na licznych ławeczkach.

Apartamenty Sopot – wynajem noclegu niedaleko głównych zabytków

Gdy uda się już znaleźć dopasowane do potrzeb i preferencji Sopot apartamenty, warto poświęcić przynajmniej jeden dzień urlopu na zobaczenie najważniejszych zabytków miasta. W zabytkowej Willi Claaszena z 1904 r. – jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w całym Sopocie – znajduje się Muzeum Sopotu. Piękne, przestronne pokoje na parterze zostały odrestaurowane według archiwalnych fotografii z początku XX wieku. Można je zwiedzać jako stałą ekspozycję XIX-wnętrz mieszczańskich. Na piętrze prezentowane są wystawy czasowe.

Ciekawą historią pochwalić się może kościół św. Jerzego. Został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku, m.in. dzięki osobistemu wparciu cesarzowej Augusty Wiktorii, która podarowała na budowę 1000 marek. Mnóstwo anegdot i pasjonujących historii związanych jest z budynkiem stojącego tuż przy plaży Hotelu Grand, w którym na przestrzeni lat gościli m.in. Marlena Dietrich, Greta Garbo i Jan Kiepura. Jedną z najstarszych budowli w Sopocie jest XVIII-wieczna letnia rezydencja rodu Sierakowskich, która obecnie jest siedzibą Galerii Sztuki oraz Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Odbywają się tam liczne wernisaże, koncerty muzyki klasycznej, wieczorki poetyckie, spotkania literackie i inne wydarzenia kulturalne.

Piękna plaża, najsłynniejsze w Polsce molo, liczne zabytki i atrakcje, komfortowe apartamenty – Sopot nie bez przyczyny jest popularnym, cenionym przez turystów nadmorskim kurortem. Warto zaplanować tam urlop!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *