Jak organizować wycieczki pracownicze i czy to się opłaci dla firmy?

Jednak, aby wycieczki dla pracowników były rzeczywiście udane, muszą one być dobrze zorganizowane. Istnieje wiele elementów, którymi należy się zająć. Zadanie to można powierzyć działowi kadr, a w przypadku małych firm można je przekazać asystentowi prezesa lub właścicielowi firmy. Taka wycieczka może przybierać różne formy: od wyjazdów motywacyjnych, imprez firmowych po szkolenia połączone z integracją.

Istotne jest wybranie dobrego miejsca na taki wyjazd. Trzeba w związku z tym znać ceny hoteli lub ośrodków wypoczynkowych. Najczęściej firmy wybierają takie miejsca, gdzie pracownicy mogą pobyć na łonie natury, na przykład w górach lub nad morzem. Wybierając lokalizację na wycieczkę, warto rozważyć, jaki jest standard zakwaterowania, ile jest łóżek, jakie posiłki i jakie dodatkowe atrakcje są oferowane. Czas na wycieczki pracownicze powinien być dostosowany do działalności firmy. Lepiej jest również nie organizować takich imprez w pobliżu długich weekendów lub wakacji, ponieważ większość ludzi ma osobiste plany, więc frekwencja może wtedy nie dopisać. Ważne jest, aby wybrane atrakcje dostosować do wieku, płci i możliwości uczestników. Ankieta przed wyjazdem jest również dobrym sposobem na uzyskanie informacji zwrotnych od pracowników na temat tego, czego oczekują od takiej podróży. Należy również pamiętać o takim zaprojektowaniu wyjazdu, aby pracownicy mieli także czas wolny dla siebie. Przed organizacją takiej wycieczki także warto się zastanowić, ile będzie ona kosztować.

Musimy określić wszystkie działania i założenia dotyczące zdarzenia. Ceny wycieczek dla pracowników danej firmy zależą od tego, gdzie, kiedy i jaki program powinny one zawierać. Ważne jest również, czy wyjazd tego rodzaju jest organizowany przez firmę czy przez agencję zewnętrzną. W przypadku ostatniej decyzji należy również dodać to do kosztów całego wydarzenia. Wiadomo, że koszt takiej wycieczki może być dość duży, ale z pewnością w dłuższej perspektywie okaże się to jednak bardzo opłacalne dla firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *