Górskie atrakcje dla najmłodszych

Ciągnące się malowniczo przez nasz kraj pasma górskie każdego roku przyciągają wielu turystów. Piękna przyroda zachwyca, a klimat pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto już od najmłodszych lat korzystać z ich uroków. Dobrą okazją do tego mogą być wycieczki, zielone szkoły oraz zimowiska i kolonie. A gdzie i jak najlepiej je organizować?

Ośrodki wypoczynkowe przyjazne dzieciom

Niezależnie od tego, czy planujemy zorganizować dla uczniów kilkudniową wycieczkę, czy zimowisko, musimy znaleźć odpowiednie miejsce na nocleg dla dzieci.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z Ośrodka Wypoczynkowego Borowy w Białym DunajcuPodstawowym kryterium jest bezpieczeństwo, a zaraz po nim wygoda i możliwe atrakcje. Oczywiście bardzo istotna jest również cena. Rodzice mają bowiem różne możliwości finansowe, a nam przecież zależy na tym, aby jak najwięcej uczniów mogło skorzystać z wyjazdu.

Jakie rozwiązanie zatem jest najlepsze?

Dobrym wyborem z pewnością będzie pensjonat przyjazny dzieciom, czyli taki, który zapewni swoim najmłodszym gościom pobyt w bezpiecznie i komfortowo urządzonych pokojach oraz dodatkowe atrakcje, oferując przy tym korzystne ceny dla szkół. Obecnie baza noclegowa w górach jest bardzo bogata i warto poświęcić chwilę na to, aby dokładnie ją przejrzeć. Bardzo pomocna może być w tym przeglądarka internetowa. Pamiętajmy tylko o tym, że nie zawsze oferty ośrodków, których strony wyświetlają się jako pierwsze, są najlepsze. Reklama dźwignią handlu i to ona tutaj działa. Przejrzyjmy kolejne strony i pensjonaty, a kiedy któryś z nich nas zainteresuje, skontaktujmy się z nim bezpośrednio.

A godnymi uwagi na pewno są te miejsca, które oferują dla uczniów pokoje z łazienką, bezawaryjną instalacją grzewczą, wygodnymi łóżkami i dostępem do Wi-Fi. Dziś, jak wiadomo, bez Internetu ani rusz. Dodatkowym atutem będą obecne w pokojach telewizory oraz dostępne na terenie ośrodka stoły do gry w bilard, ping-ponga, piłkarzyków czy cymbergaja. Równie ważne jest zagospodarowanie terenu, na którym znajduje się pensjonat. Idealnie, jeśli w jego pobliżu znajdziemy bezpieczny plac zabaw i boisko sportowe oraz wyznaczone miejsce na ognisko. Co ważne – wybierajmy te placówki, które wyżej wymienione atrakcje wliczają w koszt wynajmu pokojów.

Wypoczynek, nauka i kontakt z naturą

Przyroda i dobrze wyposażony ośrodek to także doskonała okazja do tego, aby nauczyć się nowych rzeczy. Mamy tu na myśli kolejną, poza wędrówkami i wycieczkami po okolicy, górską atrakcję, jaką jest zielona szkoła. Taka forma spędzania czasu dla dzieci w wieku szkolnym stanowi dobre rozwiązanie na wakacje szczególnie dla tych dzieci, które nie wyjadą na kolonię.

Uczniowie, korzystając z uroków natury, mogą poznawać nowe miejsca oraz specyficzne dla danego regionu gatunki roślin i zwierząt. Planując taki wyjazd, warto wziąć pod uwagę organizację zielonej szkoły na Podhalu. Różnorodność tatrzańskiej fauny i flory oraz ciekawa oferta turystyczna z pewnością spełni oczekiwania – tak samych uczestników wyprawy, jak i ich rodziców oraz opiekunów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *