Tanie loty – jak ich szukać

Ze względu na wysokie ceny biletów lotniczych, każdy chce dowiedzieć się, jak podróżować niedrogo. Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na lotach. 

Loty kupowane z dużym wyprzedzeniem

Warto rozpocząć poszukiwanie biletów lotniczych nawet kilka miesięcy przed wylotem. Nadal dostępne są tanie loty, to raczej w większości przypadków kupując bilet z wyprzedzeniem, jest większa szansa na to, że cena będzie niższa. Dlaczego? Popularne linie lotnicze zdają sobie sprawę z tego, że jeśli ktoś musi wylecieć w określonym terminie, to wykupi i tak miejsce w samolocie bez względu na cenę. Aby jednak znaleźć promocje na loty, które nie są last minute, lepiej skorzystać z wyszukiwarek lotów, które oddzielają sekcje, takie jak promocje, lub zaznaczają najkorzystniejsze oferty.

W jakie dni są tanie loty

A kiedy są najtańsze bilety lotnicze? Z obserwacji wynika, że nie warto rezerwować biletów lotniczych w weekendy, zwłaszcza w niedziele. To wtedy większość ludzi ma czas na rozglądanie się i linie lotnicze, wiedząc to, podnoszą ceny. Korzystniej jest szukać w tygodniu, najlepiej rano. Jeśli to możliwe bądź elastyczny w kwestii daty wyjazdu. Bardzo korzystna promocja może być dostępna już następnego dnia po planowanym wylocie.

Tanie linie lotnicze

Opłaca się monitorować tanie linie lotnicze, które oferują lepsze ceny niż konkurenci, np. przewoźnicy tacy jak Norwegian, Wizz Air, easyJet, Eurowings, Ryanair, oraz NIKI. 

Elastyczność w przypadku dat

Elastyczność jest kluczem. To najważniejsza zasada przy poszukiwaniu tanich lotów. Zamiast nalegać na konkretną datę, warto rozważyć wprowadzenie pewnych zmian w dacie podróży. Często przesunięcie wyjazdu zaledwie o 2 dni potrafi obniżyć koszt biletu nawet o 70%. Sprawdzając dostępność terminów, warto rozważyć też daty na tydzień czy dwa wcześniej bądź później.

Warto łączyć linie lotnicze

Nie ograniczajmy się do możliwości powrotu tą samą linią lotniczą – warto wybrać inne opcje. Czasami korzystniejsze może być wybranie innych linii lotniczych lub nawet powrót do innego miasta. Przykładowo, możemy wybrać się lotem Ryanair z Modlina, a wrócić na Okęcie linią Wizz Air. Nie jest to jednak stała reguła. Dlatego zalecamy porównanie biletów w obie strony i zakup oddzielnych biletów na różne linie.

Odwiedzajmy kilka miast razem

Odwiedzanie wielu miast jednocześnie i organizowanie kombinacji to nasz przepis na niedrogie podróże. Często zdarza się, że połączenie pomiędzy dwoma miastami europejskimi, A i B, jest bardzo opłacalne, natomiast lot do każdego z tych miast bezpośrednio z Polski kosztuje więcej. Chociaż opcja „MultiCity” w wyszukiwarkach lotów może ułatwić znalezienie takich dopasowań, większość często spędza czas na samodzielnym szukaniu różnych opcji.

Na ile to możliwe, omijaj wysoki sezon

Jeżeli nie jesteśmy uzależnieni od idealnej pogody i nie podróżujemy poza miesiącami wakacyjnymi, warto rozważyć zakup biletów poza sezonem.
Przykładowo od października spadną ceny biletów do Grecji. W tym okresie temperatury mogą nadal sięgać 25 stopni Celsjusza, a turystów jest mniej niż podczas wakacji.

Podsumowanie, jak szukać tanich lotów

Teraz wiesz, jak wyszukiwać tanie loty, ale ich znalezienie nie zawsze jest łatwe. Aby zdobyć bilety w niskiej cenie, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim im wcześniej kupisz bilet, tym lepiej – choć trafiają się promocje na ostatnią chwilę, to zwykle łatwiej znaleźć tanie loty do wybranego miasta, rezerwując bilety kilka miesięcy przed planowanym wylotem. Wybierz tańszy bilet i zdecyduj się na podróż do miasta położonego kilka kilometrów od lotniska docelowego. Wskazówki te będą szczególnie przydatne podczas jednodniowych wycieczek do stolic europejskich. Podróżuj poza sezonem – wtedy wszystko jest tańsze, łącznie z cenami biletów lotniczych – i zdecyduj się na lot w środku tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *