Pensjonat dla zmotoryzowanych – oferta dla turystów z samochodami

Decydując się na urlop, wakacje bądź krótki wyjazd, wiele osób wybiera własny środek transportu. Jest to związane m.in. w komfortem i wygodą, którą daje przede wszystkim niezależność takiej podróży. Wyjeżdżając na wczasy w góry, warto pamiętać, że nie wszystkie pensjonaty i hotele będą oferowały darmowy parking. Dlatego, aby wyjazd był w pełni udany, warto wybrać ośrodek noclegowy, który umożliwia bezpieczne pozostawienie samochodu lub motocykla w jego pobliżu.

Problem z parkingami w Tatrach 

Należy liczyć się z tym, że podczas wyjazdu na urlop w Tatry, niestety bardzo często zdarza się, że wybrany ośrodek noclegowy nie oferuje miejsca parkingowego. Jest to o tyle uciążliwa kwestia, że dojazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego, a także wielu górskich atrakcji bezwzględnie wymaga skorzystania z transportu i najlepiej w tym względzie sprawdza się własny samochódAutobusy bądź częściej małe busy jeżdżą sporadycznie, a w gorącym okresie sezonu, np. w wakacje, często są przeładowane. Dlatego też dojazd do miejsc, gdzie wychodzi się na szlak bądź podczas odwiedzania tatrzańskich atrakcji najwygodniejszy jest z użyciem własnego samochodu.

O czym należy pamiętać wybierając ośrodek noclegowy w górach?

Noclegi w Bukowinie, Zakopanem oraz innych, górskich miejscowościach nie zawsze zawierają prywatny parking przy pensjonacie, willi lub hotelu. Warto jednak podkreślić, że jest to istotne, gdyż w tatrzańskich miejscowościach jest niewiele miejskich parkingów, a parkingi komercyjne, bardzo często mają wysoką opłatę parkingową. Dlatego też, przed wyborem konkretnego miejsca do spania, warto zorientować się, czy na miejscu znajduje się duży, bezpłatny parking dla gości hotelowych. Najlepszy będzie taki, który będzie wyposażony w stały monitoring, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo.

Jaki nocleg w górach najlepiej się sprawdzi?

– „Oprócz tego, że wybrany nocleg w górach powinien posiadać bezpłatny parking, to warto również zwrócić uwagę na lokalizację miejsca i dopasować ją odpowiednio do swoich potrzeb. Jedni będą szukać malowniczych i spokojnych miejsc, a inni będą woleli te zlokalizowane blisko miejskich atrakcji” – podkreśla specjalista z „Willi Pod Miedzą” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Istotnym jest także to, by wybrany nocleg w górach miał wygodne pokoje z łazienkami, aneksami kuchennymi oraz pełnym wyposażeniem. Dużą zaletą wybranego noclegu z pewnością będzie to, że pensjonat lub hotel posiada własny punkt gastronomiczny np. kawiarnię. Nie ma nic lepszego niż pyszny deser po górskiej wędrówce lub odpoczynku w termach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *