Jeździmy nad morze

Po co jeździmy nad morze? Pytanie raczej retoryczne, ponieważ głównym celem naszych wizyt nad Bałtyk jest wypoczynek i pooddychanie świeżym powietrzem. Mimo to są i tacy, których interesuje inwestowanie, zwłaszcza w nadmorskie nieruchomości, które po odpowiedniej adaptacji mogą się okazać biznesowym „samograjem”.

Może tak nad zachodni brzeg Bałtyku

Do miejsc coraz chętniej odwiedzanych należy zachodni brzeg Bałtyku, zwłaszcza Międzyzdroje. Turystów bardziej aktywnych przyciąga bliskość Wolińskiego Parku Narodowego, w tym stoki morenowego Pasma Wolińskiego. Chętnie też turyści zatrzymują się w Świnoujściu i Kołobrzegu. W grę wchodzą nie tylko letnie pobyty, ponieważ niemałą grupę interesują zimowe ferie nad morzem. Smaczkiem może być pobliska plaża dla naturystów.

Powodzeniem cieszą się apartamenty Międzyzdroje z widokiem na morze, gdyż (przynajmniej aktualnie) ceny za 1 nocleg nie są powalające. Wiele szczegółów na temat wynajmu apartamentów znajdziemy między innymi na stronie visito.pl Przyjazny interfejs tej strony pozwala nie tylko na wyszukanie odpowiedniego miejsca noclegowego, ale również błyskawicznie dokonać szczegółowych kalkulacji.

Właściciele apartamentów oferują nie tylko morskie i nadmorskie atrakcje – na ogół w swoich obiektach zabezpieczają podstawowe rozrywki i możliwość zajęć rekreacyjnych, chociażby baseny wraz ze SPA.

Kupujemy nieruchomość nad Bałtykiem

Trzymajmy się zatem zachodniopomorskiego. Tym bardziej, że nadal korzystnie można tu zainwestować w nieruchomości przeznaczone do dłuższych pobytów nad morzem.

Kiedy jednak już sobie upatrzymy jakąś nieruchomość, na przykład mieszkanie w bloku lub w zabytkowej kamienicy to najbezpieczniej będzie je zwizytować osobiście. Ważne bowiem może się okazać również to, że w takie mieszkanie moglibyśmy wynajmować turystom. Są przecież amatorzy pobytów nad morzem poza sezonem.

Zatem, przede wszystkim otoczenie i odpowiedni standard nieruchomości. Bacznie należy się przyjrzeć temu, czy mieszkanie nie ma ukrytych mankamentów. Nie mniej istotne jest sąsiedztwo, zarówno „za ścianą”, jak i w otoczeniu bloku lub kamienicy. Oczywiście, można się zdecydować (bo taki jest teraz trend) na renowację całej, zakupionej, zabytkowej kamienicy.

Tyle o mniejszych nieruchomościach – w zachodniopomorskim są jeszcze działki, które można przeznaczyć pod większe inwestycje.

Oczywiście w aspekcie zakupu nieruchomości, zwłaszcza działek pod budowy również wybrzeże Bałtyku nie jest „workiem bez dna”. Dlatego, ci którzy zamierzają ulokować swój kapitał w nieruchomości mogą skorzystać na ustawieniu azymutu na zachodni brzeg Bałtyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *