Alpy na narty

Zima w Polsce od kilku lat nie rozpieszcza amatorów szaleństw na śniegu. Aby zażyć odrobiny adrenaliny i spędzić czas na stoku, narciarze i snowboardziści zmuszeni są szukać miejsca do aktywnego wypoczynku poza granicami naszego kraju. Tylko czy aby na pewno niestety? Piękne rejony Alp od lat kuszą pełnymi śniegu stokami. Jeżeli szukasz miejsca, w którym do Twojej dyspozycji będzie ponad 100 km ośnieżonych tras na jednym, niedrogim karnecie, powinieneś zwrócić swoją uwagę zwłaszcza na alpejskie regiony Francji.

Piękna pogoda

Kolejnym bardzo ważnym argumentem przemawiającym za tym, aby wybrać się na narty właśnie w Alpy, jest niezwykle sprzyjająca narciarzom pogoda. Oprócz tego, że śnieg można tu spotkać właściwie cały rok, to oprócz tego na turystów czeka również wiele słońca. Czy może być lepsze połączenie niż masa białego puchu, narty i ciepłe promienie słoneczne? Chyba nie!

Informacje praktyczne

We Francji znajdują się stacje narciarskie przystosowane zarówno dla narciarzy doświadczonych, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki na stoku. Prawdą jest, że w Alpach spotkać można piękne nowoczesne stacje narciarskie położone tuż obok luksusowych restauracji, ale również malutkie pokoje w ciasnych pensjonatach i długie kolejki na stoku. Ciężko nie zgodzić się z jedną i drugą tezą. Zróżnicowanie widać gołym okiem, dlatego, aby miło spędzić czas w komfortowych warunkach, warto postawić na sprawdzone biuro podróży.

Stok pod drzwiami

Kolejną zaletą związaną z wypoczynkiem we francuskich Alpach są malownicze górskie doliny, na których zboczach stoją kilkunastopiętrowe ośrodki. Cierpi na tym sam krajobraz, ale dzięki temu rozwiązaniu turyści mogą w ciągu kilku chwil znaleźć się tuż przy stoku. Można powiedzieć, że wystarczy przekroczyć drzwi do ośrodka i możemy wpinać narty. O takie rozwiązanie niezwykle ciężko w innych miejscach w Alpach. We Francji to norma, za którą jednak trzeba nieco dopłacić. Typowy francuski apartament składa się z czterech lub sześciu łóżek. Warto jednak pamiętać, że aby czuć się komfortowo, warto wynająć kwaterę większą.

Wypożyczalnie i restauracje

Alpy francuskie to oprócz doskonałej pogody, pięknie ośnieżonych stoków i nowoczesnych ośrodków tuż przy zboczu gór, również szereg punktów, w których bez problemu wypożyczysz narty i zjesz pyszny lokalny przysmak. Sery, wędliny i znakomite wina to wizytówka Francji, której po prostu nie można przeoczyć. Ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do innych górskich rejonów we Włoszech lub w Szwajcarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *