Wyjeżdżasz na urlop? Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenie turystyczne pomaga spokojnie spędzić urlop. To dzięki niemu w trakcie wakacji można m.in. skorzystać z opieki zdrowotnej za granicą, zorganizować pomoc, gdy spotka nas nieszczęśliwy wypadek lub uzyskać odszkodowanie za zagubiony bagaż. Jakie ubezpieczenie warto wybrać? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru, kiedy konkretnie może się przydać oraz przed czym może uchronić.

Wyjeżdżasz na wakacje? Ubezpieczenie zagwarantuje Ci spokój  

Każdy urlop może mieć nieprzewidywalny przebieg, dlatego by np. nie stracić swoich oszczędności, nie stresować się niepotrzebnie lub nie nadszarpnąć zdrowia, warto przygotować się na takie sytuacje. Ubezpieczenia turystyczne to świetny sposób, aby uniknąć przykrych konsekwencji i nierzadko zadbać także o to, by najgorszy z możliwych scenariuszów, który może przytrafić się podczas wyjazdu, był podstawą do szybkiego okiełznania sytuacji. Decydując się na konkretne ubezpieczenie turystyczne, warto wziąć pod uwagę charakter podróży, miejsce wyjazdu oraz planowane aktywności. Najczęściej turyścidecydują się na ubezpieczenia, które zapewniają im opiekę zdrowotną za granicą, organizację i pokrycie kosztów leczenia oraz wypłatę świadczenie w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Daleka podróż to także świetny powód, aby zdecydować się na ubezpieczenie bagażu. Z kolei osoby aktywne powinny pomyśleć nad ubezpieczeniem, które obejmie także wypłatę świadczeń i pomoc, gdy zdarzy się wypadek spowodowany uprawianiem sportów wysokiego ryzyka.

Już wiesz, jakie ubezpieczenie wybrać. Teraz dowiedz się, w jakich sytuacjach ci pomoże

– „Mało kto zastanawia się, co się stanie, gdy podczas wyjazdu na wakacje w góry np. skręci kostkę. Niestety, w wielu takich przypadkach konieczna jest akcja ratunkowa, która z reguły związana jest z ponoszeniem wysokich kosztów. Bez ubezpieczenia całość należy pokryć z własnego portfela, co z pewnością jest przykrą konsekwencją tej sytuacji” – podkreśla specjalista z firmy Ubezpieczenia Jabłoński z Warszawy.

Innym przypadkiem są np. nieszczęśliwe wypadki, które wymagają hospitalizacji, nierzadko leczenia operacyjnego itd. Często są to sytuacje, w których należy szybko działać, aby ratować życie – bez ubezpieczenia koszty należy pokryć samodzielnie, a warto podkreślić, że w wielu, europejskich krajach może kosztować to nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Pomoc ubezpieczyciela jest także nieoceniona w przypadku choroby zakaźnej, gdzie także decyzja o leczeniu musi być natychmiastowa. Bez świadczeń ubezpieczyciela niejednokrotnie może doprowadzić to do znacznych uszczerbków na zdrowiu, a nawet śmierci. Ubezpieczenie turystyczne przydaje się także, gdy dojdzie do kradzieży lub pobicia z zachorowaniem. W takich sytuacjach niejednokrotnie odszkodowanie ubezpieczyciela pomaga odzyskać utracone środki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *